باورهای غلط در قانون جذب

باورهای غلط در قانون جذب

تعریف قانون جذب به طور ساده این است که در زندگی همان چیزهایی را جذب می کنید که توجه ذهنی و احساسی خود را به آن چیز خاص معطوف می کنید . یعنی اگر آرزویی در دل داشته باشید و مدام ارتعاشات مثبت به جهان بفرستید و احساسات خود را کنترل کرده و شادی و نشاط خود را حفظ کنید و ایمان داشته باشید که به خواسته ی خود می رسید ، کائنات هم چاره ای ندارد جز این که خواسته ی شما را اجابت کند .

در این بین عده ای هستند که درمورد قانون جذب دچار یک سری اشتباهات و باورهای نادرست هستند ، که این باورهای اشتباه موجب می شود که نصیب و بهره ی آن ها از قانون جذب تنها ناامیدی و افسردگی باشد . در این پست برآن شدیم که تعدادی از این بدفهمی ها و باورهای غلط را با شما در میان بگذاریم .

قانون جذب به معنای تنبلی و تن پروری نیست

عده ای تصور می کنند که قانون جذب این امکان را برایشان فراهم می کنند که بدون کار و تلاش و کوچک ترین زحمتی به همه ی آرزوهای خود برسند . این افراد گمان می کنند که فقط کافی است در طول روز در منزل خود روی کاناپه بنشینند و به تکرار جملات تاکیدی و تجسم ذهنی بپردازند و دیگر هیچ کاری انجام ندهند ، سپس منتظر متجلی شدن خواسته ها و آرزوهایشان باشند .
قانون جذب تنبلی و تن پروری را تایید نمی کند . فرد معتقد به قانون جذب در کنار تلاش فیزیکی ای که انجام می دهد ، مدام ذهن خود را مدیریت می کند و سعی دارد که با استفاده از تکنیک های رهایی از افکار منفی ، این افکار زیان آور را از خود دور کند . چنین فردی مثبت اندیش است و اطمینان دارد که کائنات او را یاری می کند .
کسی که قانون جذب را باور دارد ، می داند که ارتعاشاتی که به کائنات می فرستد ، جایگاه جذب او را مشخص می کند ، پس چنین کسی نگران اتفاقات ناخواسته در زندگیش نیست و می داند به خاطر ذهنیت مثبتی که دارد ، همواره اتفاقات زیبا و شگفت انگیز را برای خودش رقم می زند . فرد معتقد به قانون جذب دقیقا می داند که چه خواسته ای دارد و آن را طلب می کند ، اما چگونگی برآورده شدن آرزوهایش را به کائنات می سپارد ، اما در عین حال خودش دست از تلاش برنمی دارد و وارد میدان عمل می شود .
قانون جذب نمی گوید که شما فقط آرزو کنید ، سپس هیچ کاری انجام ندهید و رویای شما خود به خود محقق می شود . تصور این که قانون جذب به معنی کاهلی و بیکارگی است ، فقط یک تصور خام است که افراد تنبل برای خود ساخته اند تا مجبور نباشند که کار کنند و زحمت بکشند وهمچنان به تن پروری خود ادامه دهند .

 

 

برآوده شدن آرزوی شما به معنی برآورده نشدن آرزوی شخص دیگری نیست .

بعضی از افراد این گمان اشتباه را دارند که چنانچه کائنات بخواهد آرزویشان را برآورده سازد ، به ناچار باید آرزوی شخص دیگری را برآورده نکند . این تصوری بسیار محدود کننده است و دلیل چنین طرز تفکری این است که این قبیل افراد بر روی محدودیت ها متمرکز هستند و باور ندارند که جهان سرشار از وفور نعمت است و در این دنیا برای همگان نعمت و ثروت و برکت خیلی بیشتر از حد تصور وجود دارد .
مثلا چنانچه شما آرزوی داشتن اندامی متناسب را داشته باشید ، لزومی ندارد برای این که شما به تناسب اندام برسید حتما همسایه شما پنجاه کیلو اضافه وزن پیدا کند . یا اگر خواسته شما داشتن اتومبیل خاصی باشد ، دلیلی ندارد برای این که شما مالک آن اتومبیل شوید ، اتومبیل شخص دیگری به ته دره برود . همین امر در مورد ثروت و موقعیت اجتماعی و سایر موارد هم مصداق پیدا می کند .

قانون جذب برای همه ی آدم ها چه خوب و چه بد کار می کنند و فقط مختص انسان های خوب نیست .

خیلی ها فکر می کنند که قانون جذب فقط مختص آدم های خوب است ، اما برای افراد گناهکار و بد عمل نمی کند . این تصوری کاملا اشتباه است ، چون قانون جذب یک قانون عمومی است و برای همه انسان یکسان عمل می کند و ربطی به خوش ذات بودن یا بد ذات بودن آن ها ندارد .
اگر انسانی خواسته ای را از جهان هستی طلب کند و ارتعاش مثبت متناسب با آن خواسته را به کائنات بفرستد ، صرف نظر از این که درستکار باشد یا بدکردار ، آرزوی او برآورده می شود

 

 

                             نظرات خودتان را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید ممنون و سپاسگزارم

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *